Sunday, September 9, 2012

youtube'da top rated comment yaratmak (resimli anlatım)

biliyorsunuz belli aralıklarla tespit yapmam, bir şeyleri gereksiz yere formülize etmem gerekiyor; elimde olan bir şey değil. bunu yaparken bari millete yararım olsun; bu vasıtayla milletin bir dikili ağacı, youtube'da bir şarkının altında top comments bölümünde yer alacak bir yorumu olsun dedim. hazırsanız başlıyorum.

tamam mıyız? aç arkadaşım youtube'u. bul bir şarkı. 
  • opsiyon 1: "[insert 18'den küçük bir sayı] yaşındayım ama [insert parlak zamanını yaşayalı 10 seneden fazla olmuş şarkıcı/grup here] dinliyorum": yaşı ne kadar küçük yaparsak o kadar iyi; yani bir çeşit "ben altı yaşımdan beri dire straits dinliyorum, bu arada halen altı yaşındayım" olarak düşünün bunu. çünkü biliyorsunuz yaşı küçük birinin eski bir grubu dinlemesi bir çeşit amme hizmeti gibi oluyor, hepimiz yararlanıyoruz bundan, o anda like'a abanıyoruz. ha tabi derseniz ki hala genç ve çılgın olduğunu kendine kanıtlamak için ayda bir youtube'dan scorpions, led zeppelin, pink floyd vb. şarkısı açan 50 yaş üstü amcaların bu yorumları görünce "dinliyorsun da bana mı dinliyorsun düdük" deyip geçmek yerine sözleşmişçesine hep birlikte "helal olsun kerataya la, ayrıca evet süperdik, muazzez ersoy nostalji 4-5-6 cCc" diye like'a basması gerekiyor mu, hayır bence gerekmiyor. tabi gerekiyor da olabilir.
15 yaşında olduğun için gerçekten çok teşekkürler.
Sen de 16 yaşında olmasan buralar iyice çekilmez olacak.
Irkların kardeşliğine Nirvana dinleyen bir zenci olarak bulunduğun katkılar tartışılmaz.
  • opsiyon 2: "[insert konuyla kesinlikle alakası olmayan justin bieber/lady gaga/katy perry tarzı güncel popüler şarkıcı adı here] gibilerin şarkıları milyarlarca view alırken bu şarkıyı neden [insert şarkının aldığı view sayısı <1.000.000 here] kişi dinliyor anlamıyorum. çok yazık :(((((": yorum yapmak için gözünüze kestirdiğiniz ya eski, ya da yeni ama çok çok popüler olmayan bir şarkı ise mutluluğu uzaklarda aramayın, bunu deneyin. bu arada meraktan soruyorum; ege'nin 1995'te çıkan "yaz aşkım" şarkısının youtube'da yalnızca 95.000 kere dinlenmesinde justin bieber'in ne gibi bir suçu olabilir abi? bunu bana dedirttiniz. bunu bana dedirttiniz.
Bu işte bir iş var da dur bakalım...

Gittikçe emin oluyorum; bu bir komplo.
  • opsiyon 3: "[insert dislike sayısı] kişi [insert şarkının adıyla alakalı olumsuz espiri here]": şarkının aldığı hit sayısı, popülerlik seviyesi, tür, dönem, ana adı, doğum yeri, kan grubu fark etmeden her tür şarkının altında kullanıp kolayca şukuyu kapabileceğiniz, son derece kullanışlı ve basit bir kalıp bu. yalnız bir hassas noktası var bunun da; lütfen dikkat edelim bu yapacağımız espiri çok komik olmasın ve mümkün olduğunca klişeye kaçsın arkadaşlar. sonra demeyin direktifleri yerine getirdik, dediklerini adım adım uyguladık neden hit alamadık. rica ediyorum olmasın böyle şeyler.
Ya inanmıyorum çok yaratıcısın ya.
ŞAKA YAPIYORSUN
Nereden buluyorsun bu şakaları komiklikleri, nereden aklına geliyor?

 olmaz olmaz demeyin, şansınızı deneyin.

1 comment:

  1. canım ağladım okurkennnn :((( ya justinle clairieyh-beth barışsınlar ama yaaa... ay dur yanlış gelmişim. tespitletini kutluyor, sana plaketini takdim ediyorum. güldürdün, pazar günümü şenlendirdin. 28 yaşındayım, 28 yıldır gülüyorum, ona rağmen güldüm.

    ReplyDelete